Духовні перлини

 

Свято-Покровський кафедральний собор — православний (Сумська єпархія УПЦ МП) кафедральний собор у місті Охтирці Сумської області; яскравий взірець українського бароко середини XVIII століття; історико-архітектурна пам'ятка національного значення.  

Розташований за адресою: вул. Пушкіна, буд. 1, м. Охтирка—42700

Детальніше можна прочитати тут.

Трьох-Анастасіївська церква — православна церква (УПЦ МП) в місті Глухів. Наразі Трьох-Анастасіївська церква є найбільшим храмом ГлуховаЗа архітектурою церква дуже нагадує Володимирський собор у Києві.

Адреса: м. Глухів, вул. Спаська, 2.

Детальніше можна прочитати тут.

Церква Святої Трійці - збудована  у 1773 р. на кошти Петра Івановича Калнишевського. Після Другої світової війни приміщення храму використовувалося як склад. У 2007 р. Троїцька церква у Пустовійтівці була реконструйована за традиційними технологіями народного дерев'яного зодчества в рамках створення меморіалу П. Калнишевського.

Адреса: с.Пустовійтівка, Роменського району, Сумської області.

Детальніше можна прочитати тут.

Молчанський монастир - оборонний монастир на березі Сейму, що споруджений на рубежі XVI-XVII ст. на основі фортеці литовських часів, яку називали Кремлем. Обитель заснували 1570 р. ченці, які переселилися до фортеці з розташованої в 20 км від міста Молчанський пустелі. У 1604 р. в за стінами монастиря переховувався цар-самозванець Лжедмитрій I, виступивши звідси на Москву після смерті Бориса Годунова. У комплексі домінує Собор Різдва Богородиці, збудований в 1575-85 рр.. і неодноразово перебудовувався у XVII-XVIII ст.

Адреса: 41500  м.Путивль, вул.Сеймска 1/1. 

Детальніше можна почитати тут

Святодухівський собор або Собор Зішестя Святого Духа — православний (УПЦ МП) історичний храм урайонному центрі місті Ромнах Сумської області; цінна історико-архітектурна пам'ятка міста 1-ї половини XVIII століття. Комплекс Роменського міського собору розташований в історичному середмісті на рівнинному місці біля краю високої гори на кромці правобережжя річки Сули. З південно-західного боку до соборного двору прилягає Базарна площа, яка існує на цьому місці з XVII століття. Південіше розташований колишній давньоруський дитинець (середньовічний замок), який зараз має вигляд вузького і високого останця.

Адреса: м.Ромни, пл.Базарна, 15.

Детальніше можна прочитати тут.

Троїцький собор — православний храм Сумської єпархії УПЦ (МП) у місті Суми. Одна з найвідоміших споруд міста. Часто доводиться чути, що цей храм будували за проектом Ісакієвського собору у Санки-Петербургу. Але неправі ті, хто називає Троїцький собор зменшеною копією Ісакієвського собору. Це зовсім інший храм – світлий і більш витончений, а схожість між ними дуже віддалена. З таким само успіхом Троїцький собор можна порівняти з собором святого Петра у Римі, собором святого Павла у Лондоні, чи паризьким будинком інвалідів. Дехто з поціновувачів архітектури називає Троїцький собор найдовершенішою класицичною спорудою не лише Сум, а й всієї України. Можливо вони дійсно праві, адже пластика архітектури, розбавлена бароковим декором робить собор дійсно унікальним і неповторним. Подібних до нього споруд в Україні більше не знайдеш.

Адреса: м. Суми, вул. Троїцька 34.

Детальніше можна прочитати тут і тут.

Спасо-Преображенський кафедральний собор — православний кафедральний собор Сумської єпархії УПЦ (МП) у місті Суми. Двокупольний, хрещатий у плані собор поєднав у собі елементи різних стилів, таких як ренесанс, бароко та класицизм.

Адреса: вул. Соборна, 31-а, м. Суми-40000.

Детальніше можна прочитати тут і тут

Свято-Воскресенський кафедральний собор  — православний кафедральний собор (УПЦ КП) у місті Сумах, перша міська кам'яниця; тризрубна, трибанна, двоповерхова церква, що є чудовим взірцем козацького бароко.

Адреса: м.Суми, пл.Незалежності, 19.

Детальніше можна прочитати тут

Спасо-Преображенський собор -  першоосновою собору була квадратна у плані нава з напівкруглою апсидою. У середині XVII ст. з північного боку прибудовано Введенський приділ, із західного і східного боків приміщення об'єднано закритими галереями з ганками. В утворенні, що склалося, домінує центральний четверик собору, увінчаний п'ятьма цибулястими банями. В архітектурно-пластичному вирішенні форм собору поєднано прийоми українського і московського бароко. Архітектурне вирішення надбрамної церкви і дзвіниці, що становлять єдиний комплекс зі Спасо-Преображенським собором, яскраво віддзеркалює традиції українського храмового будівництва.

Адреса: м.Путивль, вул. Карла Маркса, 45.

Детальніше можна прочитати тут і тут

 

Покровська церква. Софронієво-Молченського Печерська пустинь Різдва Пресвятої Богородиці - православний чоловічий монастир в Україні, розташований на горі Чудна в селі Нова Слобода Сумської області. Заснований близько 1630 року, занедбаний у радянські часи, повернутий за незалежності України релігійній громаді й відреставрований у 1999 році. Належить Українській православній церкві Московського патріархату.

Адреса: с. Нова Слобода, Путивльський район, Сумська область. 

Детальніше можна почитати тут і тут.

Свято-Різдва Богородиці Глинська Пустинь — чоловічий монастир (ставропігійний) — чоловічий православний монастир в Україні. Розташований у лісах, біля міста Глухова. Назва монастиря походить від маєтку князів Глинських, на чиїх земля заснована пустинь. Достименно невідомо, як і коли виникла Глинська пустинь, але відштовхуючись від місцевих легенд випливла дата заснування святині. Це був 1557 рік

Адреса: с.Соснівка, Глухівський район, Сумська область.

Детальніше можна почитати тут.

 

Миколаївська церква — храм збудований на місці однойменної дерев'яної церкви, що згоріла під час пожежіглухівського замку в 1685 році. Є найстарішою будівлею Глухова та пам'яткою історії й архітектури національного та світового значення. Вважається єдиним з численних храмів, що зберігся до наших днів, збудований видатним зодчим Матвієм Єфимовим.

Адреса: м.Глухів, Соборний майдан.

Детальніше можна почитати тут і тут.

(Дякуємо Ігорю Ройченко за надані фото Троїцького собору, Свято-Преображенського кафедрального собору та Свято-Воскресенського кафедрального собору)