До уваги туристичної спільноти!

  У поточному році спалахи реєструвались майже на всіх адміністративних територіях. Найбільшу кількість зареєстровано у Одеській, Київській областях та м. Києві.

Звертає на себе увагу велика кількість спалахів, які було зареєстровано в організованих дитячих колективах – більше 70%.

З початку року розслідувано 60 випадків захворювань на ботулізм, з яких 36 – було пов’язано із вживанням рибної продукції, у тому числі у 22 випадках з рибною продукцією промислового виробництва. Шестеро постраждалих померло (Донецька, Черкаська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська області та м. Київ).

З початку оздоровчого сезону 2017 року зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань у Запорізькій, Чернівецькій, Львівській та Івано-Франківській областях, де без погодження з Держпродспоживслужбою відкрились заклади оздоровлення/відпочинку, внаслідок чого постраждала 151 особа, з них – 140 дітей. 

З огляду на викладене, просимо сприяти вжиттю заходів щодо запобігання інфекційним захворюванням, епідеміям, епізоотіям та їх ліквідації, взаємодії між місцевими органами виконавчої влади та територіальними органами Держпродспоживслужби, звернути увагу на питання організації оздоровлення.